Date Show & Location Placement Class Judge
         
05-30-09 09' USRC WCWRC Select Show & BST (Dixon Ca.) VP-2 4-6 puppy Mr. Andreas Mueller(USRC)
04-18-10 AKC Sacramento Kennel Club (Sacramento Ca.) 2nd/class 12-18 puppy Mr. Rick Gschwender
05-16-10 AKC Camelli Capital Kennel Club (Woodland Ca.) 2nd/class 12-18 puppy Mr. Stephen J Hubbel
05-30-10 Hangtown Kennel club (Placerville Ca.) 1st/Reserve Winners 12-18 puppy Mrs. Sharon K. Weston
06-11-10 AKC Lake County Kennel Club(Vallejo Ca.) 2nd/class 12-18 Bitch Mrs. Doris Cozart
06-12-10 AKC Contra Costa Kennel Club(Vallejo Ca.) 1st/Reserve Winners 12-18 Bitch Ms. Victoria Cochran
06-13-10 AKC Contra Costa Kennel Club(Vallejo Ca.) 1st/class 12-18 Bitch Mr. Charles L. Olvis
08-07-10 AKC Richmond Dog Fanciers Club inc. (Dixon Ca.) 2nd/class Am-Bred Mrs. Linda M Riedel
08-08-10 AKC Richmond Dog Fanciers Club inc. (Dixon Ca.) 1st/Winners/BOW Am-Bred Mrs. Cathy De La Garz
08-21-10 Reno Kennel Club (Reno NV.) 2nd/class Open Mr. Steven D Gladston
08-22-10 Reno Kennel Club (Reno NV.) 1st/class Open Mrs. Sulie G Paveza
08-28-10 AKC Mensona Kennel Club inc. (Santa Rosa Ca.) 2nd/Reserve Winners Am-Bred Mr. Robert D Sharp
09-05-10 Gold Country Kennel Club inc. (Grass Valley Ca.) 2nd/Reserve Winners Open Dr. Gary L. Sparschu
09-11-10 Redwood Empire Kennel Club (Petaluma Ca.) 2nd/class Open Mr. Jerry M Watson
09-12-10 Redwood Empire Kennel Club (Petaluma Ca.) 2nd/Reserve Winners Open Mr. George Murray
09-19-10 AKC Sir Francis Drake (Vallejo Ca.) 3rd/class Am-Bred Ms. Beverly Capstick
10-16-10 AKC Two Cities Kennel Club (Yuba City Ca.) 2nd/class Am-Bred Mr. John C Ramirez
10-17-10 AKC Two Cities Kennel Club (Yuba City Ca.) 1st/class Am-Bred Ms. Dany Canino
10-21-10 AKC Skyline Dog Fanciers (Pleasanton Ca.) 3rd/class Open Ms. Anne H Arrigoni
10-22-10 AKC Skyline Dog Fanciers (Pleasanton Ca.) 4th/class Open Miss. Virginia L Lyne
10-25-10 AKC Del Valle Dog Club (Pleasanton Ca.) 2nd/class Open Mr. Jay Richardson
10-30-10 AKC Sacramento Dog Fanciers Club (Dixon Ca.) 3rd/class Open Ms Joyce A Vanek
10-31-10 AKC Sacramento Dog Fanciers Club (Dixon Ca.) 2nd/class Open Miss Joan E Luna
Date Show & Location Placement Class Judge
01-29-11 AKC Golden Gate Kennel Club (San Francisco Ca.) 2nd/class Open Ms. Angela J Porpora
01-30-11 AKC Golden Gate Kennel Club (San Francisco Ca.) 2nd/class Open Mr. Jim C Briley
02-05-11 AKC Sun Maid Kennel Club (Fresno Ca.) 1st/Reserve Winners Open Mr. Butch MacDonald
02-06-11 AKC Sun Maid Kennel Club (Fresno Ca.) 1st/class Open Ms. Cecilia Ringstrom
02-20-11 AKC Santa Clara Valley Kennel Club(San Jose Ca.) 3rd/class Open Mrs. Donna J Buxton
02-21-11 AKC Santa Clara Valley Kennel Club(San Jose Ca.) 1st/Reserve Winners Open Mrs. Doris Wedermann
03-25-11 AKC Kennel Club of Salinas (Vallejo Ca.) 2nd/class Open Mr. Vincent Chianese
03-26-11 AKC San Mateo Kennel Club (Vallejo ca.) 4th/class Open Mrs. Barbara Bender
04-02-11 EBRK Sieger Show (San Pablo Ca.) SG Open Mr. James Marrone
04-03-11 NIRK NorCal Sieger show (San Pablo Ca.) V-3 Open Maureen Wilkinson (USA)
04-17-11 AKC Sacramento Kennel Club (Sacramento Ca.) 2nd/class Open Mr. Edd E. Bivin
04-23-11 AKC Chief Solano Kennel Club (Vallejo Ca.) 4th/class Open Mrs Christie C Smith
04-24-11 AKC Chief Solano Kennel Club (Vallejo Ca.) 2nd/class Open Mr. William Bergum
08-19-11 Reno Kennel Club (Reno Nevada) 99.0 1st/class Rally A Mrs Nancy E Craig
08-19-11 Reno Kennel Club (Reno Nevada) 94.0 2nd/class Rally A Mrs Mary Lou Just
08-20-11 Reno Kennel Club (Reno Nevada) 1st/Reserve Winners Am-Bred Mrs Jeanne D Zuver
08-21-11 Reno Kennel Club (Reno Nevada) 1st/class Am-Bred Mr. Philip K Freilich
09-03-11 Gold Country Kennel Club Grass Valley Ca 1st/Reserve Winners Am-Bred Dr. Linda M Fowler
09-04-11 Gold Country Kennel Club Grass Valley Ca 1st/class Am-Bred Dr. Gerald Penta
09-10-11  Redwood Empire Kennel Club (Petaluma Ca.) 85.0 1st/class RN Title Mrs Mary Lou Just
10-08-11 Donner Trail Kennel Club( Roseville Ca.) 2nd/class Open Mr. Jay Beyda
10-09-11 Donner Trail Kennel Club( Roseville Ca.) 2nd/class Open Mr. George Marquis
10-15-11 Two Cities Kennel Club (Yuba City Ca.) 1st/Reserve Winners Open Mr. Robert J Caswell
10-16-11 Two Cities Kennel Club (Yuba City Ca.) 1st/Reserve Winners Open Mr. Albert Holabach
10-20-11 Skyline Dog Fanciers Club Pleasanton Ca 3rd/class Am-Bred Mrs. Walkowicz
10-21-11 Skyline Dog Fanciers Club Pleasanton Ca 2nd/class Am-Bred Ms Lee Whittier
10-23-11  Del Valle Dog Club Pleasanton Ca 2nd/class Am-Bred Mr. Jim Owens
10-24-11  Del Valle Dog Club Pleasanton Ca 2nd/class Am-Bred Mrs. Mary Ann Alston
10-29-11  Sacramento Dog Fanciers Club Dixon Ca 1st/class Am-Bred Mrs. Nancy Simmons
11-12-11  Wine CountryKennel Club Napa Ca 3rd/class Open Mr. Steven Hubbell
11-13-11  Wine CountryKennel Club Napa Ca 2nd/class Open Mrs. Paula Nykiel
Date Show & Location Placement Class Judge
01-28-12 AKC Golden Gate Kennel Club (San Francisco Ca.) 2nd/class Open Mr. Lawernce Sinclair
01-29-12 AKC Golden Gate Kennel Club (San Francisco Ca.) 1st/Winners/BOW Open Mr. Donald Gill

 

2006Von Haustier Rottweilers